اخبار خوروبیابانک


50 برنامه به مناسبت هفته بسیج در خوروبیابانک اجرا می شود  

50 برنامه به مناسبت هفته بسیج در خوروبیابانک اجرا می شود [0 دیدگاه]

بیش از 50 برنامه به مناسبت‌ هفته بسیج درسطح پایگاه های مقاومت، واحدهای دانشجویی و دانش آموزی شهرستان خور و بیابانک اجرا می شود.
شماره مطلب : 1473 تاریخ ارسال : 1395/8/29 ساعت: 11:33 PM تعداد بازدیدها : 401

50 برنامه به مناسبت هفته بسیج در خوروبیابانک اجرا می شود
بیش از 50 برنامه به مناسبت‌ هفته بسیج درسطح پایگاه های مقاومت، واحدهای دانشجویی و دانش آموزی شهرستان خور و بیابانک اجرا می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خور و بیابانک روز شنبه به ایرنا گفت: هفته بسیج فرصتی مناسب برای بیان اهداف و اندیشه های ناب بسیج و رشادت های شهدا، ایثارگران و رزمندگان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به نسل جوان است.
سرهنگ دوم پاسدار ' محمدرضا تاج الدین ' افزود: بسیج امروز در عرصه های مختلف فعال و نقش آفرین بوده و حمایت از تولید داخلی از برنامه های بسیج است.
وی غبار روبی و عطر افشانی گلزار 118 شهید شهرستان و چهار شهید گمنام شهرهای خور و جندق، دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان دفاع مقدس و انقلاب اسلامی و برگزاری یادواره شهدای دانش آموزی و دانشجویی، برگزاری کارگاه های آموزشی مشاغل خانگی و فرهنگ سازی مصرف کالای ایرانی و نشست های بصیرت افزایی و نهضت روشنگری را از جمله برنامه های هفته بسیج در شهرستان خور و بیابانک اعلام کرد.
برپایی ایستگاه صلواتی، برگزاری اردوهای طرح هجرت و گروه جهادی پزشکی، همایش ائمه جمعه و جماعات، برگزاری مسابقه های فرهنگی و ورزشی و همایش پیاده روی و کوهپیمایی، بازدید از طرح های اقتصاد مقاومتی و کارگاه های مشاغل خانگی، برپایی نمایشگاه عکس، خطبه خوانی حضرت زینب و نشست مادرانه از دیگر برنامه های هفته بسیج در خور و بیابانک است که تاج الدین به آنها اشاره کرد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خور و بیابانک با اشاره به تقارن هفته بسیج با اربعین حسینی(ع)، اظهار کرد: فرهنگ اربعین حسینی مبارزه با ظلم ستیزی است و امام حسین علیه السلام با ایثار و از خود گذشتگی دین اسلام را حفظ کرد و این درس باید سرلوحه کار همه باشد.
وی نخستین مصداق هر بسیجی داشتن روحیه جهادی، انقلابی و استکبارستیزی بیان کرد و گفت: فعالیت‌های این نهاد از زمان تأسیس تا به امروز در راستای حرکت حضرت ابا عبدالله‌الحسین (ع) است.
سرهنگ تاج الدین خاطرنشان کرد: امروز بسیجیان در تمام عرصه‌های دفاعی، تهاجمی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و هرجا که نیاز انقلاب باشد ورود می‌کنند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خوروبیابانک با بیان اینکه فرهنگ بسیج برگرفته از خط فکری امام راحل و اندیشه رهبر معظم انقلاب است، ادامه داد: مهمترین اصول این اندیشه و خط فکری، وحدت، استکبارستیزی، استقلال، آزادی، عزت، گذشت و قانونمداری و برگرفته از مکتب عاشورا و مهدویت است.
شهرستان خور و بیابانک با حدود 20 هزار نفر جمعیت در 420 کیلومتری شرق اصفهان است.
پنجم آذر سال 1358، امام خمینی (ره) فرمان تاریخی تشکیل بسیج مستضعفان را صادر کردند و به همین مناسبت از 30 آبان تا 6 آذر هفته بسیج نامگذاری شده است.
تاریخ بروزرسانی : 1395/8/29 ساعت: 11:33 PM