اخبار خوروبیابانک


50 برنامه به مناسبت هفته بسیج در خوروبیابانک اجرا می شود  

50 برنامه به مناسبت هفته بسیج در خوروبیابانک اجرا می شود [0 دیدگاه]

بیش از 50 برنامه به مناسبت‌ هفته بسیج درسطح پایگاه های مقاومت، واحدهای دانشجویی و دانش آموزی شهرستان خور و بیابانک اجرا می شود.
شماره مطلب : 1442 تاریخ ارسال : 1394/8/22 ساعت: 9:34 PM تعداد بازدیدها : 479

اولین جلسه ستاد مراسم های مذهبی خوروبیابانک در سال جاری برگزار شد
اولین جلسه ستاد مراسم های مذهبی شهر خور در سال 1394 با حضور امام جمعه محترم وبرخی مسئولین مرتبط با این مراسم ها در محل دفتر ستاد برگزاری نماز جمعه برگزار گردید .
به گزارش ستاد برگزاری نماز جمعه خوروبیابانک ؛ در جلسه برنامه‌ریزی ستاد مراسم‌های مذهبی  شهر خور،که روز چهارشنبه 20/08/94 ساعت 18:00 در محل دفتر ستاد نماز جمعه با حضور امام جمعه محترم شهر خور حضرت  حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی نژاد، مسئولین ادارات اوقاف، تبلیغات اسلامی، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ، ستاد نماز جمعه و هیئت امناء امامزاده   سید داود(علیه السلام) در خصوص برنامه ریزی برنامه های مذهبی ماه صفرالمظفر تشکیل شده بود . پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید ،  مسئول ستاد نمازجمعه  گزارشی از روند تشکیل این ستاد و فعالیت هایی که در طول 2 سال گذشته صورت گرفته بود اشاره داشت . ایشان درابتدای سخنان خود با اشاره به اینکه تنویر افکار عمومی و نهادینه کردن ارزش‌ها از اهداف اصلی ما در برگزاری مراسم‌ها است.گفت: در طول سال  بیش از 100 برنامه ملی ومذهبی در مساجد مختلف سطح شهر و توسط ادارات و نهادهای گوناگون تشکیل می گردید که در راستای پیشگیری از موازی کاری و هماهنگ کردن آن ها و همچنین مدیریت و ساماندهی برگزاری برنامه‌های مختلف مناسبتی و دینی ، این ستاد تشکیل گردید .
 
ایشان در بخش دیگری از سخنان خویش به اهداف رسیدگی به امور مساجد از جمله سیاستگذاری و برنامه ریزی واحد و هماهنگ در زمینه فعالیت های گوناگون مساجد و همچنین هدایت ، حمایت و نظارت بر کلیه فعالیت های مساجد و مراکز وابسته به آن اعم از عبادی ، اجتماعی و سیاسی ، اشاره کرد با این توضیح که در سطح شهرستان ها مسئولیت این مرکز به عهده امام جمعه شهرستان است .
 
ایشان در ادامه صحبت های خود به این موضوع اشاره داشتند که علاوه بر برگزاری مراسم‌های میلاد و شهادت معصومین و برنامه های مناسبتی و یادواره ها، شب های احیاء ، اعتکاف ، جشن های مذهبی ، برنامه های قرآنی  شهرستانی ، از زمان تشکیل این ستاد ، 6 مناسبت خاص شهادت معصومین (علیهم السلام) شامل شهادت 5 تن آل عبا(ع) : 28صفر سالروز رحلت پیامبر(صلی ا... علیه و آله وسلم))و شهادت امام حسن مجتبی(علیه السلام)  ، 21 رمضان، سالروز شهادت امام علی(علیه السلام) ، 3جمادی الثانی،سالروز شهادت حضرت زهرا(سلام ا... علیها)، 10محرم(عاشورا)سالروز شهادت امام حسین(علیه السلام)، همچنین 25شوال سالروز شهادت امام صادق(علیه السلام) به عنوان رییس مذهب جعفری و 30صفر سالروز شهادت امام رضا(علیه السلام) که امام مدفون در ایران بوده و ما ایرانیان به راحتی دسترسی به مرقدمنور آن امام همام را داریم به صورت متمرکز آن هم در روز شهادت با حضور هیئات مذهبی همچون دو سال گذشته ادامه داشته باشد و در جوار بارگاه امامزاده کمال الدین سید داود(علیه السلام) به عنوان عرض تسلیت و تعزیت برگزار شود .
 
در ادامه تک تک بزرگواران در خصوص مسائل مطروحه بیاناتی را ایراد نمودند که مجموع مباحث بیان شده به شرح زیر می باشد:
 
جلسات این ستاد طبق روال گذشته ، به صورت ماهیانه برای بررسی مراسم های در پیش روی هر ماه قمری در هفته پایانی ماه قبلی برگزار گردد  .
در جلسات بعدی ستاد ،  از مسئولین هیئت امناء مساجد نیز دعوت به عمل آید .
با توجه به این که امامزاده سید داود (علیه السلام) در مرکز شهر واقع شده و به عنوان نگین انگشتری در شهر می درخشد و در حقیقت محل عبور زائرین آقا علی بن موسی الرضا(علیه السلام ) است ، همچون گذشته مراسم های شب شهادت و ولادت معصومین(علیهم السلام) به صورت متمرکز در جوار این امامزاده واجب التکریم برگزار گردد .
اطلاعیه های مراسم  تحت عنوان ستاد برگزاری مراسم های مذهبی با ذکر نام بانیان مراسم ها و ادارات مد نظر ، توسط اداره تبلیغات اسلامی ،یک روز قبل از برگزاری مراسم ،تکثیر و در معرض دید عموم قرار گیرد .
مجددا در پیشگیری از موازی کاری جلسات و مراسم ها توسط ادارات و نهادها و همچنین مساجد و مراکز فرهنگی تاکید گردید .
در راستای حضور باشکوه مردمی در برگزاری مراسم ها ،  از مساعدت مردمی و بانیان خیر استفاده شده  تا ضمن تبلیغات بیشتر توسط آنان ، تبلیغات اداری نیز توسط این ستاد از طریق اعلام در مساجد ، مراسم نماز جمعه و درج اطلاعیه در سیستم اتوماسیون اداری ادارات با هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صورت پذیرد .
برای تشویق و ترغیب سایر خیرین محترم ، لیستی از بانیان مراسم های مذهبی توسط اداره اوقاف و امور خیریه تهیه و در مکان مناسبی از صحن مسجدالنبی نصب گردد .
هر سه ماه یک بار نشست صمیمی با هیئت امناء مساجد، خادمین و عوامل برگزاری مراسم های مذهبی در قالب ارائه گزارش وبررسی مشکلات و آسیب های  مدنظر در مراسم ها و مساجد و همچنین تشویق و ترغیب فعالین مراسم های مذهبی با هماهنگی اداره اوقاف و امور خیریه تشکیل خواهد شد .  
در پایان مقرر شد برای مناسبت های ماه صفر المظفر برنامه های زیر اجرایی گردد .
 
مراسم سالروز شهادت حضرت رقیه(سلام الله علیها )  روز سه شنبه 25/08/94 ویژه خواهران ساعت 2 تا 4 عصر در محل هیئت قمر بنی هاشم(علیه السلام) با مداحی آقای سیدامیرحسین آل داود و با سخنرانی حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج  آقا مهدی نژاد امام جمعه ی محترم برگزار خواهد شد .
مراسم شب میلاد امام موسی کاظم(علیه السلام) روز چهارشنبه 27/08/94 بعد از نماز مغرب و عشاء در جوار امامزاده سید داود(علیه السلام) با مولودی خوانی آقای حاج محمد یوسفی و با سخنرانی حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج  آقا مهدی نژاد امام جمعه ی محترم برگزار خواهد شد .
مراسم روز اربعین روز چهارشنبه 11/09/94 از ساعت 10:15 در محل مسجدجامع با قرائت زیارت اربعین توسط حضرت حجه الاسلام و المسلمین شیخ مجتبی رفیع و با سخنرانی حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج  آقا مهدی نژاد امام جمعه ی ، برگزار خواهد شد .
مراسم روزرحلت پیامبر عظیم الشان اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) و شهادت سبط اکبرش امام حسن مجتبی(علیه السلام) روز پنج شنبه 19/09/94 از ساعت 10:00 در جوار امامزاده سید داود(علیه السلام) با عزاداری هیئات مذهبی ، قرائت زیارت پیامبر از راه دورتوسط حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج سیدعلی آل داود  و با سخنرانی حضرت حجه الاسلام و المسلمین شیخ محمدرضا عزیزبرگزار خواهد شد .
مراسم روز شهادت امام رضا(علیه السلام) روز شنبه 21/09/94 از ساعت 10:15 در جوار امامزاده سید داود(علیه السلام) با نوحه خوانی مداحان اهلبیت (علیهم السلام)و با سخنرانی حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج  سیدعلی اصغر موسوی برگزار خواهد شد .
مراسم های دهه آخر ماه صفر  شامل برنامه های زیر خواهد بود :
مسجدالنبی با سخنرانی حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا مهدی نژاد امام جمعه محترم بعد از نماز مغرب و عشاء
حسینیه اعظم با عزاداری و مداحی هیئات عزاداری وسخنرانی یکی از علمای بزرگوار شهر ساعت 8 شب(از شب اربعین تا شب شهادت امام رضا(علیه السلام))   
حسینیه قمر بنی هاشم(علیه السلام) شب های اربعین ، رحلت پیامبراکرم(صلی الله علیه وآله وسلم) و شهادت امام رضا(علیه السلام) بعد از نماز مغرب و عشاء با عزاداری و مداحی و سخنرانی حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا مهدی نژاد امام جمعه محترم
مراسم عزاداری در هیئت حضرت علی اکبر(علیه السلام) و مساجد جامع ، الزهراء و 12 امام  نیز متعاقبا اعلام خواهد شد .تاریخ بروزرسانی : 1394/8/22 ساعت: 9:34 PM