اخبار خوروبیابانک


50 برنامه به مناسبت هفته بسیج در خوروبیابانک اجرا می شود  

50 برنامه به مناسبت هفته بسیج در خوروبیابانک اجرا می شود [0 دیدگاه]

بیش از 50 برنامه به مناسبت‌ هفته بسیج درسطح پایگاه های مقاومت، واحدهای دانشجویی و دانش آموزی شهرستان خور و بیابانک اجرا می شود.
شماره مطلب : 1399 تاریخ ارسال : 1394/5/29 ساعت: 12:28 AM تعداد بازدیدها : 464

نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان لازم الاجرا شد.
نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان موضوع بند (چ) ماده ۳ قانون شکار و صید که در جلسه مورخ ۱۳۹۳/۱۰/۲۹ شورای عالی محیط زیست به تصویب رسیده بود (مصوبه شماره ۳۸۰)لازم الاجرا شد.
 
 
معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در گفت و گو با پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew) در این باره گفت: با گذشت بیست روز از درج مصوبه شماره ۳۸۰ شورای عالی محیط زیست در روزنامه رسمی کشور در تاریخ ۹۴/۴/۳۱ ، نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان از روز سه شنبه ۹۴/۵/۲۰ لازم الاجرا و قابل طرح در مراجع قضایی می باشد.
 
دکتر فرهاد دبیری اظهار داشت: بنابراین از فردا هر متخلفی که اقدام به صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی نموده و به همین دلیل توسط نیروهای اجرائی در ادارات محیط زیست سراسر کشور دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شود طبق قانون موظف است نرخ جدید بهای ضرر و زیان جانور مربوطه را به حساب دولت واریز نماید.
 
به گزارش پایگاه خبری دیده بان، بر اساس بند (چ) قانون شکار و صید مصوب ۱۳۴۶/۳/۱۶ (با اصلاحات مصوب ۱۳۵۳/۱۰/۳۰ و ۱۳۷۵/۹/۲۵) تعیین بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان از وظایف و اختیارات شورای عالی حفاظت محیط زیست است و بر اساس ماده ۱۸ همین قانون در مورد جرائم مذکور، سازمان محیط زیست از حیث مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم، بعنوان شاکی خصوصی شناخته میشود.
 
بر اساس ماده ۴ قانون شکار و صید، مصوبات شورای عالی محیط زیست بیست روز پس از درج در روزنامه رسمی کشور لازم الاجرا است.
 
 تاریخ بروزرسانی : 1394/5/29 ساعت: 12:31 AM