شماره مطلب : 1219 تاریخ ارسال : 1394/1/3 ساعت: 2:42 PM تعداد بازدیدها : 851

چگونه فایل‌های شخصی خود را رمز گذاری کنیم؟
اگر شما از سیستمی مشترک در منزل و یا محل کار استفاده می‌کنید و در همان سیستم تعدادی فایل شخصی دارید برای از دسترس خارج کردن این فایل‌ها چکار می‌کنید؟ در ادامه این گزارش همراه ما باشید تا شما را با روشی جالب و البته ساده آشنا کنیم که می‌توانید به راحتی فایل‌های شخصی خود را رمز گذاری کنید.

همیشه یکی از مشکلات کاربران ویندوز عدم وجود نرم افزاری پیش فرض برای قفل فایل‌های شخصی است. دریچه اینجا ترفندی را برای شما کاربران آموزش خواهد داد که چگونه بر روی فایل‌های شخصیتان رمز عبور قرار دهید. برای این کار شما نیاز به نرم افزار WinRar دارید که می‌توانید آن را از پایین همین صفحه دانلود کنید.

 

 


1- بعد از نصب برنامه بر روی پوشه‌ای که می‌خواهید رمز گذاری کنید، راست کلیک کرده و گزینه Add to archive را بزنید.
 


2- در پنجره باز شده برگه Advanced را انتخاب و روی گزینه Set Password کلیک کنید.
 


3- در قسمت Enter password رمز عبور را وارد کنید و در بخش Reenter password for verification دوباره رمز عبور را وارد کنید و بر روی OK کلیک کنید.
 


4- در پنجره Advanced دوباره روی OK کلیک کنید.
 


5- در نهایت شما فایلی به پسوند rar خواهید داشت، که هر بار برای بازکردن آن باید رمز عبور را وارد کنید. پس از فشرده و رمزگذاری فایل یا پوشه موردنظر باید اصل فایل یا پوشه را حذف و از فایل فشرده استفاده کنید.


ناگفته نماند که نرم افزارهای زیادی برای رمز گذاری بر روی فایل‌ها و پوشه‌ها وجود دارد، اما این دسته از نرم افزارها پولی هستند که باید کرک شوند. این آموزش ساده‌ترین و راحت‌ترین راه می‌باشد.
 


| حجم: 1.77 مگابایت | نسخه: 5.01 | اجرا در: ویندوزهای XP, 7, 8 |

منبع: باشگاه خبرنگاران
تاریخ بروزرسانی : 1394/1/3 ساعت: 2:42 PM